Haber

Karabükspor başkanı ayrılırken kupaları da yanına aldı.

Bir zamanlar Muhteşem Lig’deki başarısından söz ettiren Kardemir Karabük, Türkiye’yi UEFA Avrupa Ligi’nde temsil etti ve şu anda hiçbir ligde aktif bir takımı yok. SporTakım lideri, takımın geçmişte kazandığı kupaları da yanında götürdü.

Ankara’da yaşayan ve ticari faaliyetlerini burada sürdüren Kardemir Karabükspor’un şu anki kulüp başkanı Mehmet Yüksel, kupaları Karabük’ten Ankara’ya götürdü. Kulübün eski yöneticilerinden Taner Canyurt, kupaların bir an önce Karabük’e getirilerek KARDEMİR’e teslim edilmesi ve Bursa’da müze olarak sergilenmesi için dilekçe yazarak olayla ilgili KARDEMİR Yönetim Kurulu’na talepte bulundu. gelecek.

1969 yılından bu yana Karabük’ün en büyük spor gideri ve şehrin markası olan Kardemir Karabükspor’un kupalarını Ankara’ya taşıması tüm Karabük halkı ve sporseverlerin tepkisiyle karşılandı.

Takımın kurulduğu ve 53 yıldır faaliyet gösterdiği Karabük’ün en büyük spor varlığı olan Karabükspor’un kupalarının kentte olması ve kulübün geçmişinin Karabük’te bir müzede sergilenmesi planlanıyor. , eski günlerine dönecek olsa bile.

Ocak 2020’de Karabükspor’da kongreye gidilmesine karar verildi ancak kongre hep ertelenerek yapılamadı. Son olarak 2022-2023 futbol döneminde Bölgesel Amatör Lig’de 5. Lig’de mücadele eden Karabükspor, üst üste iki maça çıkmayarak Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından yerel amatör lige düşürüldü. Şu anda hiçbir ligde aktif olmayan Karabükspor’un 2023-2024 futbol döneminde ne yapacağına dair net bir açıklama yok. – KARABÜK

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu